Manufacturing Trainee in Philip Morris Romania [on site, start date: august 2024]

Angajator: Philip Morris Romania
Domeniu:
  • Chimie - Petrochimie
  • Inginerie
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Otopeni
  • Ploiesti
  • Actualizat la: 01.05.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Welcome to Philip Morris International’s (PMI) affiliates in Romania, Philip Morris Romania SRL and Philip Morris Trading SRL.

    Philip Morris Trading SRL, based in Bucharest, is responsible for the sale and merchandizing of PMI brands throughout the country. We have a dynamic brand portfolio that includes top international brands such as IQOS, Marlboro, Chesterfield, L&M and Virginia Slims. Philip Morris Trading SRL was established in 1997 and today employs more than 250 people in its head office and regional sales offices.

    Philip Morris Romania SRL is our manufacturing factory based in Otopeni and employs more than 1000 people. The factory has recently received a 490 million euro investment in becoming a new tobacco products – HEETS for the IQOS tobacco heating system. The factory serves the international demand of countries as Japan, but also EU countries where IQOS is sold.

    We are also strongly committed to making a difference in the communities where our employees live and work. We support non-profit organizations in the fields of education, culture, domestic violence prevention, and the fight against hunger and extreme poverty.

    Cerinte

    De peste 10 ani, programul OPEN2Learn este dedicat integrarii si cresterii profesionale ale absolventilor cu si fara experienta practica.

    Incepe-ti cariera intr-un mediu de fabricatie modern, in zona de productie sau in departamentele suport [calitate, engineering, mentenanta, calificare echipamente, sustenabilitate etc.].

    Experienta anterioara nu este necesara, cautam in schimb entuziasm, dinamism si agilitate.

    Vei mai avea nevoie si de cunostinte cel putin medii de limba engleza.

    OPEN2Learn are o durata totala de 2 ani, pe parcursul careia oferim:

    Posibilitatea aplicarii cunostintelor teoretice intr-un mediu de productie european
    Suport prin intermediul unui mentor alocat fiecarui trainee si a unui coordonator de program
    Experienta de invatare accelerata - Cresterea competentelor tehnice, de imbunatatire continua si soft prin practica, dar si prin programe dedicate de training

    Responsabilitati

    Ciclul 1 [4 luni]

    Induction, training-uri, preluare mici activitati din echipa in care este alocat si gestionarea unui proiect

    Fiecare trainee va avea un proiect real alocat, pe care il va implementa si a carui rezultate le va prezenta echipei de management

    Ciclul 2 [12 luni]

    Trainee preiau proiecte si activitati noi, cu diferite complexitati si isi dezvolta abilitatile fie orizontal (prin preluarea de proiecte din diferite arii), fie vertical (prin preluarea unor proiecte din ce in ce mai complexe din zona in care au fost alocati)

    Fiecare trainee participa la un training extins in zona de productie pentru a invata specificatiile si cum sa opereze un anumit echipament

    Ciclul 3 [8 luni]

    In ciclul 3, fiecare trainee va fi back-up pentru o pozitie si va putea aplica la pozitiile disponibile in companie pentru integrare

    Proces selectie

    Test online de logica [20’]
    1 zi assessment la sediul companiei
    Assessment center – case study in echipa pentru validarea abilitatilor de rezolvare a problemelor si abilitatilor interpersonale
    Interviu – validarea cunostinte acumulate in facultate, discutii despre proiecte / licenta / experienta anterioara, validare competente soft

    Alte informatii

    Locatie: fabrica Philip Morris Romania din Otopeni

    (transport asigurat din Bucuresti/Ploiesti/Campina)

    Program: de luni pana vineri, de la ora 07:30 la 16:00

    Beneficii

    Transport asigurat din Bucuresti/Ploiesti/Campina

    Bonuri de masa 30 RON/zi & cantina on site

    Abonament medical

    Tichete Paste / Craciun 2000 RON

    Vouchere vacanta 5500 RON / an

    Platforma training-uri online & platforma training-uri limbi straine

    23 zile de concediu (crestere odata cu senioritatea) + 1 zi libera (ziua angajatului PM)

    Salariu cu crestere treptata intre cicluri

    Beneficii

    • Prime de vacanta
    • Prime ocazii speciale (ex: Paste, Craciun, 8 mar etc)
    • Abonament medical
    • Asigurare de viata
    • Training-uri
    • Cursuri
    • Certificari/Atestate
    • Abonament Bookster
    • Zile libere suplimentare
    • Petreceri/evenimente companie
    • Laptop
    • Telefon mobil
    • Loc de parcare
    • Tichete de masa
    • Tichete de vacanta
    • Tichete cadou

    BUCURESTI, Otopeni, Ploiesti,

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (143)